MUTLULUĞA GİDEN YOL MİDEDEN GEÇER!

Beslenme alışkanlığınızda ufak iyileştirmeler yaparak daha mutlu olmak istemez misiniz? İşte şimdi bunun tam zamanı! Mutluluğa giden yolun midemizden geçtiğini söylemek hiç de yanlış olmaz. Moralimiz bozukken sarıldığımız abur cuburların aksine bize hem sağlık katan hem de mutluluk veren birçok yiyecek var. İşte bunlardan bazılarını sizler için derledik…

Domateste bulunan likopen adlı antioksidan vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlarken nörolojik hastalıklara karşı da koruma sağlar. Lif bakımından çok zengindir, sindirimi kolaylaştırır. Hem cilde tazelik verir hem de serotonin üretiminde çok önemli bir yeri vardır.

Ispanak, brokoli, enginar, kuşkonmaz gibi yeşil yapraklı sebzeler serotonin seviyesini artırmak ve korumak için en çok önerilen yiyecekler arasında yerini alır.

Somon ise içerdiği omega-3 yağ asitleri ve B12 vitamini sayesinde birçok kanser riskini azaltır. Düzenli tüketildiğinde özellikle göz, kalp ve cilt sağlığı için çok önemlidir. Bunların yanında içerdiği triptofan sayesinde kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar.

Lif deposu, protein kaynağı ve bağışıklığı güçlendirici etkiye sahip mercimeğin de çok önemli bir serotonin kaynağı olduğu bilinmektedir.

Kısacası bize hiç faydası olmayan abur cuburları yemeye ihtiyaç duymadan mutluluk depolayabileceğimiz birçok yiyecek var. 🙂 Meal Box’ın zengin menüsünde ise bu sağlıklı yemeklerden fazlasıyla var. Canınızın istediği yemeği seçerek, size sağlık ve mutluluk verecek bir öğün için tıklayın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir