Sağlığınız İçin Bol Bol Su İçin

Yaz sıcaklarında sağlığımızı korumak için yediğimize içtiğimize daha fazla önem göstermemiz gerekiyor.

Su içmenin faydalarını saya saya bitiremeyiz. Su yaşamımızı devam ettirmek için gerekli olan bir şey, ilk önce bunun bilincinde olmamız lazım. Eğer su içme alışkanlığına sahip değilseniz, bu sağlıklı alışkanlığı kazanmanızı şiddetle öneririz.

Su içmeyi unutuyorsanız, canınız istemiyorsa, kendinize bunu görev olarak belirleyin ve ölçmeye çalışın! Mesela günde iki tane 1,5 litrelik pet şişedeki suyu bitirme görevini kendinize verin. Zamanla bu sağlıklı alışkanlığı kazanacaksınız ve hemen faydalarını da görmeye başlayacaksınız.

Gece kaybettiğiniz suyu geri kazanarak güne zinde başlayın.

Uyku sırasında vücudumuz su kaybeder. Güne başlamadan önce bir bardak su içmek daha zinde bir gün geçirmenize sebep olacaktır.

Su içmek baş ağrılarına iyi geliyor.

Uzmanlar baş ağrılarının çoğu sebebinin az su içmek olduğunu söylüyor. Başımız ağrıdığında hemen ağrı kesici ilaç içmek yerine birkaç bardak su içmeli ve beklemeliyiz. İlaçlar son çaremiz olmalı.

Cilt güzelliği için su içmek önemli

Cildinizin güzelliği için, formda kalmak için, hastalıklardan korunmak için, kısacası “sağlığınız için” kendinize iyi bakın ve bol bol su için!

 

Not: Bu sitede yer alan bilgiler internetten derlenmiştir. Herhangi bir hastalık durumunda ilk önce doktorunuza ve sağlık kuruluşlarına başvurunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir